UUTISIA 2019
************************************
08.12.2019 Helsinki Winner, KV
Tuomari: Ivan Vasiljevic
Nelson Magic Dogs & Kristianden VAL-ERI
Tuomari: Teija Salmi-Aalto
Dogiwogin Shiny Shade of Magic NUO-ERI1, SA, PU2, SERT, CACIB
************************************
07.12.2019 Helsinki Winner, Nord
Tuomari: Marina Markio
Nelson Magic Dogs & Kristianden VAL-ERI4, SA
Tuomari: BUJISIC VASILJEVIC DRAGANA
Dogiwogin Shiny Shade of Magic NUO-ERI1, SA, PU2, SERT, Vara NORD-SERT
************************************
27.10. Seinäjoki KV
Tuomari: Anne-Chaterine Edoff
Tiny Dragon's Secret Crush AVO-EH4
Tiny Dragon's Midnight Mimosa AVO-H
************************************
5.-06.10. Hämeenlinna R x2
Tuomarit: Anne Klaas ja Kristin Kerem
Tiny Dragon's Magica Speranza NUO-EH3 x2
************************************
03.08. Kuopio KV
Tuomari: Talvitie Marja
Leekyur Yuzara Yumba VAL-ERI1, SA, PN1, SERT, CACIB, VSP
Nelson Magic Dogs & Kristianden VAL-ERI2
Dogiwogin Shiny Shade of Magic NUO-ERI1
************************************
20.07. Kalajoki KV
Tuomari: Lehtonen Maija
Leekyur Yuzara Yumba VAL-ERI2, SA, PN2, SERT, Vara-CACIB
************************************
19.07. Kalajoki R
Tuomari: Shiboleth Myrna
Leekyur Yuzara Yumba VAL-ERI2, SA, PN3, Vara-SERT
************************************
14.07.2019 Oulu KV
Tuomari: Oksana Vertinska, Latvia
Leekyur Yuzara Yumba AVO-ERI2, SA
Dogiwogin Shiny Shade of Magic NUO-ERI1, SA, PU1, SERT, CACIB, ROP
Nelson Magic Dogs & Kristianden VAL-ERI2, SA, PU2, Vara-CACIB
13.07.2019 Oulu Nord
Tuomari: Sinead Taggart, Irlanti
Leekyur Yuzara Yumba VAL-ERI1, SA, PN1, SERT, NORD SERT, VSP
************************************
16.06.2019 Tampere R
Tuomari: Elisa Koivunen
Tiny Dragon's Secret Crush AVO-H
************************************
Wels, Itävälta, Austrian Winner & European Winner 2019
Dogiwogin Shiny Shade of Magic
JUN-ERI4
************************************
09.06.2019 Rovaniemi KV
Tuomari: Jari Laakso
Leekyur Yuzara Yumba NUO-ERI1, SA, PN1, SERT, CACIB, VSP
************************************
08.06.2019 Erikoinäyttely kääpiöpinsereille & Pinsereille, Porvoo
Tuomari: Tapio Eerola
Dogiwogin Shiny Shade of Magic
JUN-ERI1, SA, PU1, SERT, ROP-JUNIORI, VSP, BIS2-JUNIORI
************************************
08.06.2019 Sotkamo R
Tuomari: Marjo Nygård
Leekyur Yuzara Yumba NUO-ERI1, SA, PN1, SERT, ROP & RYP3
************************************
01.06.2019 Viron Voittaja KV
Tuomari: Suncica Lazic
Dogiwogin Shiny Shade of Magic
JUN-ERI1, SA, PU2, Viron Juniori Voittaja 2019
************************************
26.05.2019 Moletai, Liettua INT
Tuomari: Helen Tonkson
Leekyur Yuzara Yumba NUO-ERI1, SERT & LT MVA
Nelson Magic Dogs & Kristianden VAL-ERI2, Vara-CACIB
Dogiwogin Shiny Shade of Magic NUO-ERI1, SERT, PU1, N SERT, CACIB, ROP
25.05.2019 Moletai, Liettua INT
Tuomari: Silvia Weber-Martegani, Switzerland
Leekyur Yuzara Yumba NUO-ERI2
Nelson Magic Dogs & Kristianden VAL-ERI1, SERT, Vara-CACIB
Dogiwogin Shiny Shade of Magic NUO-ERI1, SERT, PU1, N SERT, CACIB VSP & LT MVA
24.05.2019 Moletai, Liettua SCHNAUZER-PINSCHER SHOW “CLUB WINNER’2019”
Tuomari: Birgit Bischoff
Leekyur Yuzara Yumba NUO-ERI1, SERT, PN1, N SERT, VSP, CLUB WINNER’2019
Dogiwogin Shiny Shade of Magic NUO-ERI1, SERT, PU1, N SERT, ROP, CLUB WINNER’2019
************************************
19.05.2019 Seinäjoki R
Tuomari: Ville Meronen
Leekyur Yuzara Yumba NUO-EH1
Nelson Magic Dogs & Kristianden VAL-ERI1
Dogiwogin Shiny Shade of Magic JUN-ERI1
************************************
18.05.2019 Äänekoski R
Tuomari: Marjo Järventölä
Leekyur Yuzara Yumba NUO-ERI1, SA, PN1, SERT, VSP
Tiny Dragon's Secret Crush AVO-ERI1
Sasquachewan Angelina VET-ERI1, ROP-VET
Tiny Dragon's Must be Magic VAL-ERI1, SA, PN2
Tuomari: Marianne Holm
Dogiwogin Shiny Shade of Magic NUO-ERI1, SA, PU1, SERT, ROP & FinnSieger-kiinnitys
************************************
28.04.2019 Kiuruvesi R
Tuomari: Irina Poletaeva
Leekyur Yuzara Yumba NUO-ERI1, SA, PN2, Vara-SERT & FinnSieger-kiinnitys
************************************
Vaasa KV 14.04.2019
Tuomari: Per-Harald Nymark, Norway
Tiny Dragon's Secret Crush AVO-EH2
Nelson Magic Dogs & Kristianden VAL-ERI3
Tuomari: Anneli Pukkila
Dogiwogin Shiny Shade of Magic NUO-ERI1
************************************
Tallinna Winner 13.04.2019
Tuomari: Per Kristian Andersen, Norway
Dogiwogin Shiny Shade of Magic JUN-EH
************************************
Seinäjoki R 17.03.2019
Tuomari: Kirsi Kentala
Dogiwogin Shiny Shade of Magic JUN-ERI1
Tuomari: Marianne Holm
Sasquachewan Angelina VET-EH1
Leekyur Yuzara Yumba NUO-ERI1, SA, PN2, SERT & FinnSieger-kiinnitys
Tiny Dragon's Must be Magic VAL-EH2
Tiny Dragon's Secret Crush AVO-EH1
************************************
Vilna INT 10.03.2019
Tuomari:
Dogiwogin Shiny Shade of Magic JUN-ERI1, SA, PU2, JUN SERT, ROP-JUN
Nelson Magic Dogs & Kristianden AVO-ERI1, SERT--> LT, BALT MVA
Vilna INT 09.03.2019 Liettuan Voittaja 2019
Tuomari:
JUN-ERI1, SA, PU2, JUN SERT, ROP-JUN--> EE, LV, LT, BALT JMVA& Liettuan Juniorivoittaja 2019
Nelson Magic Dogs & Kristianden AVO-ERI2
Vilna INT 08.03.2019
Tuomari:
Dogiwogin Shiny Shade of Magic JUN-ERI1, SA, PU2, JUN SERT, ROP-JUN
Nelson Magic Dogs & Kristianden AVO-ERI3
************************************
02.03.2019 Joensuu NORD
Tuomari: Darko Drobnjak
Leekyur Yuzara Yumba
NUO-ERI
03.03.2019 Joensuu INT
Tuomari: Zorica Blomqvist
Leekyur Yuzara Yumba
NUO-ERI3
************************************
Terveystuloksia 23.02.2019
Nelson Magic Dogs & Kristianden
Silmät terveet, polvet 0/0
Sasquachewan Angelina
Silmät terveet
************************************
19.01.2019 Ilomantsi R,
Tuomari Markku Kipinä
Leekyur Yuzara Yumba
NUO-ERI1, SA, PN1, SERT, ROP
************************************
12.1.2019 Tarto KR, Viro
Tuomari: Hans-Erhard Grüttner, Germany
Leekyur Yuzara Yumba JUN-ERI1, SA, PN2, JUN SERT --> EE, LV, BALT JMVA
Dogiwogin Shiny Shade of Magic JUN-ERI1, SA, PU1, JUN SERT, VSP-JUN, VSP
13.01.2019 Tarto KR, Viro
Tuomari: Guenther Ehrenreich, Austria
Leekyur Yuzara Yumba JUN-ERI1, SA, PN1, VSP-JUN, VSP
Dogiwogin Shiny Shade of Magic JUN-ERI1, SA, PU1, JUN SERT, ROP-JUN, ROP
************************************
************************************
08.12.2019 Helsinki Winner, KV
Tuomari: Ivan Vasiljevic
Nelson Magic Dogs & Kristianden VAL-ERI
Tuomari: Teija Salmi-Aalto
Dogiwogin Shiny Shade of Magic NUO-ERI1, SA, PU2, SERT, CACIB
************************************
07.12.2019 Helsinki Winner, Nord
Tuomari: Marina Markio
Nelson Magic Dogs & Kristianden VAL-ERI4, SA
Tuomari: BUJISIC VASILJEVIC DRAGANA
Dogiwogin Shiny Shade of Magic NUO-ERI1, SA, PU2, SERT, Vara NORD-SERT
************************************
27.10. Seinäjoki KV
Tuomari: Anne-Chaterine Edoff
Tiny Dragon's Secret Crush AVO-EH4
Tiny Dragon's Midnight Mimosa AVO-H
************************************
5.-06.10. Hämeenlinna R x2
Tuomarit: Anne Klaas ja Kristin Kerem
Tiny Dragon's Magica Speranza NUO-EH3 x2
************************************
03.08. Kuopio KV
Tuomari: Talvitie Marja
Leekyur Yuzara Yumba VAL-ERI1, SA, PN1, SERT, CACIB, VSP
Nelson Magic Dogs & Kristianden VAL-ERI2
Dogiwogin Shiny Shade of Magic NUO-ERI1
************************************
20.07. Kalajoki KV
Tuomari: Lehtonen Maija
Leekyur Yuzara Yumba VAL-ERI2, SA, PN2, SERT, Vara-CACIB
************************************
19.07. Kalajoki R
Tuomari: Shiboleth Myrna
Leekyur Yuzara Yumba VAL-ERI2, SA, PN3, Vara-SERT
************************************
14.07.2019 Oulu KV
Tuomari: Oksana Vertinska, Latvia
Leekyur Yuzara Yumba AVO-ERI2, SA
Dogiwogin Shiny Shade of Magic NUO-ERI1, SA, PU1, SERT, CACIB, ROP
Nelson Magic Dogs & Kristianden VAL-ERI2, SA, PU2, Vara-CACIB
13.07.2019 Oulu Nord
Tuomari: Sinead Taggart, Irlanti
Leekyur Yuzara Yumba VAL-ERI1, SA, PN1, SERT, NORD SERT, VSP
************************************
16.06.2019 Tampere R
Tuomari: Elisa Koivunen
Tiny Dragon's Secret Crush AVO-H
************************************
Wels, Itävälta, Austrian Winner & European Winner 2019
Dogiwogin Shiny Shade of Magic
JUN-ERI4
************************************
09.06.2019 Rovaniemi KV
Tuomari: Jari Laakso
Leekyur Yuzara Yumba NUO-ERI1, SA, PN1, SERT, CACIB, VSP
************************************
08.06.2019 Erikoinäyttely kääpiöpinsereille & Pinsereille, Porvoo
Tuomari: Tapio Eerola
Dogiwogin Shiny Shade of Magic
JUN-ERI1, SA, PU1, SERT, ROP-JUNIORI, VSP, BIS2-JUNIORI
************************************
08.06.2019 Sotkamo R
Tuomari: Marjo Nygård
Leekyur Yuzara Yumba NUO-ERI1, SA, PN1, SERT, ROP & RYP3
************************************
01.06.2019 Viron Voittaja KV
Tuomari: Suncica Lazic
Dogiwogin Shiny Shade of Magic
JUN-ERI1, SA, PU2, Viron Juniori Voittaja 2019
************************************
26.05.2019 Moletai, Liettua INT
Tuomari: Helen Tonkson
Leekyur Yuzara Yumba NUO-ERI1, SERT & LT MVA
Nelson Magic Dogs & Kristianden VAL-ERI2, Vara-CACIB
Dogiwogin Shiny Shade of Magic NUO-ERI1, SERT, PU1, N SERT, CACIB, ROP
25.05.2019 Moletai, Liettua INT
Tuomari: Silvia Weber-Martegani, Switzerland
Leekyur Yuzara Yumba NUO-ERI2
Nelson Magic Dogs & Kristianden VAL-ERI1, SERT, Vara-CACIB
Dogiwogin Shiny Shade of Magic NUO-ERI1, SERT, PU1, N SERT, CACIB VSP & LT MVA
24.05.2019 Moletai, Liettua SCHNAUZER-PINSCHER SHOW “CLUB WINNER’2019”
Tuomari: Birgit Bischoff
Leekyur Yuzara Yumba NUO-ERI1, SERT, PN1, N SERT, VSP, CLUB WINNER’2019
Dogiwogin Shiny Shade of Magic NUO-ERI1, SERT, PU1, N SERT, ROP, CLUB WINNER’2019
************************************
19.05.2019 Seinäjoki R
Tuomari: Ville Meronen
Leekyur Yuzara Yumba NUO-EH1
Nelson Magic Dogs & Kristianden VAL-ERI1
Dogiwogin Shiny Shade of Magic JUN-ERI1
************************************
18.05.2019 Äänekoski R
Tuomari: Marjo Järventölä
Leekyur Yuzara Yumba NUO-ERI1, SA, PN1, SERT, VSP
Tiny Dragon's Secret Crush AVO-ERI1
Sasquachewan Angelina VET-ERI1, ROP-VET
Tiny Dragon's Must be Magic VAL-ERI1, SA, PN2
Tuomari: Marianne Holm
Dogiwogin Shiny Shade of Magic NUO-ERI1, SA, PU1, SERT, ROP & FinnSieger-kiinnitys
************************************
28.04.2019 Kiuruvesi R
Tuomari: Irina Poletaeva
Leekyur Yuzara Yumba NUO-ERI1, SA, PN2, Vara-SERT & FinnSieger-kiinnitys
************************************
Vaasa KV 14.04.2019
Tuomari: Per-Harald Nymark, Norway
Tiny Dragon's Secret Crush AVO-EH2
Nelson Magic Dogs & Kristianden VAL-ERI3
Tuomari: Anneli Pukkila
Dogiwogin Shiny Shade of Magic NUO-ERI1
************************************
Tallinna Winner 13.04.2019
Tuomari: Per Kristian Andersen, Norway
Dogiwogin Shiny Shade of Magic JUN-EH
************************************
Seinäjoki R 17.03.2019
Tuomari: Kirsi Kentala
Dogiwogin Shiny Shade of Magic JUN-ERI1
Tuomari: Marianne Holm
Sasquachewan Angelina VET-EH1
Leekyur Yuzara Yumba NUO-ERI1, SA, PN2, SERT & FinnSieger-kiinnitys
Tiny Dragon's Must be Magic VAL-EH2
Tiny Dragon's Secret Crush AVO-EH1
************************************
Vilna INT 10.03.2019
Tuomari:
Dogiwogin Shiny Shade of Magic JUN-ERI1, SA, PU2, JUN SERT, ROP-JUN
Nelson Magic Dogs & Kristianden AVO-ERI1, SERT--> LT, BALT MVA
Vilna INT 09.03.2019 Liettuan Voittaja 2019
Tuomari:
JUN-ERI1, SA, PU2, JUN SERT, ROP-JUN--> EE, LV, LT, BALT JMVA& Liettuan Juniorivoittaja 2019
Nelson Magic Dogs & Kristianden AVO-ERI2
Vilna INT 08.03.2019
Tuomari:
Dogiwogin Shiny Shade of Magic JUN-ERI1, SA, PU2, JUN SERT, ROP-JUN
Nelson Magic Dogs & Kristianden AVO-ERI3
************************************
02.03.2019 Joensuu NORD
Tuomari: Darko Drobnjak
Leekyur Yuzara Yumba
NUO-ERI
03.03.2019 Joensuu INT
Tuomari: Zorica Blomqvist
Leekyur Yuzara Yumba
NUO-ERI3
************************************
Terveystuloksia 23.02.2019
Nelson Magic Dogs & Kristianden
Silmät terveet, polvet 0/0
Sasquachewan Angelina
Silmät terveet
************************************
19.01.2019 Ilomantsi R,
Tuomari Markku Kipinä
Leekyur Yuzara Yumba
NUO-ERI1, SA, PN1, SERT, ROP
************************************
12.1.2019 Tarto KR, Viro
Tuomari: Hans-Erhard Grüttner, Germany
Leekyur Yuzara Yumba JUN-ERI1, SA, PN2, JUN SERT --> EE, LV, BALT JMVA
Dogiwogin Shiny Shade of Magic JUN-ERI1, SA, PU1, JUN SERT, VSP-JUN, VSP
13.01.2019 Tarto KR, Viro
Tuomari: Guenther Ehrenreich, Austria
Leekyur Yuzara Yumba JUN-ERI1, SA, PN1, VSP-JUN, VSP
Dogiwogin Shiny Shade of Magic JUN-ERI1, SA, PU1, JUN SERT, ROP-JUN, ROP
************************************